biesydwa.pl

Blog poświęcony jest turystyce, rodzinie, sporcie.

Turystyka

Tanie egzotyczne wakacje – co wybrać?

Tanie egzotyczne wakacje – co wybrać?

Egzotyczne wakacje zachwycają wiele osób pięknymi, czystymi plażami, nietuzinkową kulturą oraz ciągle słoneczną pogodą. Duża grupa osób decyduje się spędzić wakacje w ciepłych krajach, gdzie nie ma problemu z kapryśną pogodą i można być pewnym, iż będą to wakacje życia.

Tanie egzotyczne wakacje – gdzie można spędzić urlop najtaniej?

Najczęściej najtańsze egzotyczne wakacje to kierunki takie jak Zanzibar, Emiraty Arabskie i Kenia. Niekiedy zdarza się, że wycieczka do tych miejsc kosztuje w granicach 4000 złotych za osobę. Tanie egzotyczne wakacje można spędzić także na Wyspach Zielonego Przylądka lub w Gambii. Warto wypatrywać okazji Last Minute, gdyż często na ostatnią chwilę pojawiają się prawdziwe perełki wśród ofert.
Warto zdać sobie sprawę z tego, iż warunkiem tanich wczasów w miejscach egzotycznych jest to, kiedy rezerwowana jest wycieczka.

Kiedy warto zarezerwować wakacje, by zapłacić taniej?

Zasada rezerwowania tanich ofert jest taka, iż najtańsze wakacje to te rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem oraz te rezerwowane na ostatnią chwilę. Atrakcyjne ceny wycieczek to wyjazdy w terminach mało popularnych. Warto także rezerwować pierwsze i ostatnie miejsca w samolocie, gdyż wtedy można trafić na naprawdę ciekawą ofertę cenową.
Egzotyczne wakacje w takie kierunki, jak: Malediwy, Sri Lanka, Meksyk najlepiej jest rezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż niezwykle rzadko w tych popularnych kierunkach zdarzają się oferty Last Minute.

Egzotyczne wakacje – gdzie wybrać się z dzieckiem?

W ofercie każdego egzotycznego kraju dostępne są hotele dla rodzin z dziećmi. Świetne resorty z atrakcjami dla dzieci można znaleźć na Dominikanie oraz na Kubie. Warto jednak przeanalizować długość lotu przed zarezerwowaniem odpowiedniego kierunku. Podróż samolotem dla małych dzieci jest bowiem męcząca i bardzo długi lot lub lot z przesiadkami raczej nie wchodzi w grę. Dla większych dzieci niezwykle ciekawe mogą okazać się Parki Narodowe w Kenii oraz na Madagaskarze. Te zakątki dzieci znają przecież z bajek. Taka wyprawa utkwi im w pamięci bardzo długo i będą z takich egzotycznych wakacji bardzo zadowolone.

Wybierając egzotyczne wakacje trzeba przeanalizować wiele kwestii. Bardzo ważne jest częste przeglądanie dostępnych ofert cenowych, by trafić na ofertę najbardziej korzystną w dogodnym terminie. Planując wakacje egzotyczne z dziećmi warto wybierać miejsca, gdzie lot nie trwa dosyć długo. Zarówno oferty rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, jak i te Last Minute mogą być w dobrych cenach, dlatego decyzja odnośnie rezerwacji zależy już od indywidualnego podejścia zainteresowanych wycieczką.

Udostępnij