Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Tanie egzotyczne wakacje – co wybrać?

17 lutego 2023 egzotyczne wakacje


Egzotyczne wakacje zachwycają wiele osób pięknymi, czystymi plażami, nietuzinkową kulturą oraz ciągle słoneczną pogodą. Duża grupa osób decyduje się spędzić wakacje w ciepłych krajach, gdzie nie ma problemu z kapryśną pogodą i można być pewnym, iż będą to wakacje życia.

Tanie egzotyczne wakacje – gdzie można spędzić urlop najtaniej?

Najczęściej najtańsze egzotyczne wakacje to kierunki takie jak Zanzibar, Emiraty Arabskie i Kenia. Niekiedy zdarza się, że wycieczka do tych miejsc kosztuje w granicach 4000 złotych za osobę. Tanie egzotyczne wakacje można spędzić także na Wyspach Zielonego Przylądka lub w Gambii. Warto wypatrywać okazji Last Minute, gdyż często na ostatnią chwilę pojawiają się prawdziwe perełki wśród ofert.
Warto zdać sobie sprawę z tego, iż warunkiem tanich wczasów w miejscach egzotycznych jest to, kiedy rezerwowana jest wycieczka.

Kiedy warto zarezerwować wakacje, by zapłacić taniej?

Zasada rezerwowania tanich ofert jest taka, iż najtańsze wakacje to te rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem oraz te rezerwowane na ostatnią chwilę. Atrakcyjne ceny wycieczek to wyjazdy w terminach mało popularnych. Warto także rezerwować pierwsze i ostatnie miejsca w samolocie, gdyż wtedy można trafić na naprawdę ciekawą ofertę cenową.
Egzotyczne wakacje w takie kierunki, jak: Malediwy, Sri Lanka, Meksyk najlepiej jest rezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż niezwykle rzadko w tych popularnych kierunkach zdarzają się oferty Last Minute.

Egzotyczne wakacje – gdzie wybrać się z dzieckiem?

W ofercie każdego egzotycznego kraju dostępne są hotele dla rodzin z dziećmi. Świetne resorty z atrakcjami dla dzieci można znaleźć na Dominikanie oraz na Kubie. Warto jednak przeanalizować długość lotu przed zarezerwowaniem odpowiedniego kierunku. Podróż samolotem dla małych dzieci jest bowiem męcząca i bardzo długi lot lub lot z przesiadkami raczej nie wchodzi w grę. Dla większych dzieci niezwykle ciekawe mogą okazać się Parki Narodowe w Kenii oraz na Madagaskarze. Te zakątki dzieci znają przecież z bajek. Taka wyprawa utkwi im w pamięci bardzo długo i będą z takich egzotycznych wakacji bardzo zadowolone.

Wybierając egzotyczne wakacje trzeba przeanalizować wiele kwestii. Bardzo ważne jest częste przeglądanie dostępnych ofert cenowych, by trafić na ofertę najbardziej korzystną w dogodnym terminie. Planując wakacje egzotyczne z dziećmi warto wybierać miejsca, gdzie lot nie trwa dosyć długo. Zarówno oferty rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, jak i te Last Minute mogą być w dobrych cenach, dlatego decyzja odnośnie rezerwacji zależy już od indywidualnego podejścia zainteresowanych wycieczką.

Redakcja biesydwa.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie korzyści przynosi wędrówka na świeżym powietrzu
Jak spakować się na tygodniowy trekking w górach
Niezapomniane podróże śladami literackich bohaterów

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezapomniane podróże śladami literackich bohaterów