Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Tanie wczasy – gdzie można wybrać się na tanie wakacje?

17 lutego 2023 gdzie tanio na wakacje


Wiele osób wciąż myśli, że zagraniczne wycieczki to przyjemność, za którą należy słono zapłacić. Jest to jednak stwierdzenie mylne, gdyż są kierunki, gdzie można spędzić miły urlop płacąc za wycieczkę mniej niż za wycieczkę w kraju. Warto zauważyć, iż w sezonie letnim taniej można spędzić wakacje nad Morzem Śródziemnym lub Adriatykiem niż nad Morzem Bałtyckim.

Wycieczka z biurem podróży czy organizowana samemu – co jest lepsze?

W ofercie biur podróży znajduje się wiele pozycji tanich wakacji. Są to zarówno wypady weekendowe, jak i wycieczki dłuższe. Najtańszą opcją zazwyczaj są oferty Last Minute, czyli oferty cenowe dotyczące wycieczek, które mają odbyć się za kilka dni. Cena takich wyjazdów jest z reguły niższa od standardowej o nawet kilkadziesiąt procent. Oferty Last Minute są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą pozwolić sobie na wycieczkę praktycznie z dnia na dzień. Niestety nie będzie to możliwe dla osób, które pracują i nie mogą w ciągu kilku dni załatwić wszystkich formalności i urlopów.
Wyjazdy realizowane samodzielnie są znacznie tańsze od ofert proponowanych przez biura podróży. Niestety jest to rozwiązanie, które wymaga dużego zaangażowania. Trzeba bowiem samemu wynająć hotel, przelot, atrakcje oraz wyżywienie. Nie każdy gotowy jest na takie poświęcenie w przygotowaniu wyjazdu i często ludzie decydują się zapłacić trochę więcej, ale nie martwią się o organizowanie najprostszych spraw związanych z przebywaniem w obcym miejscu.

Gdzie tanio na wakacje? – jakie kierunki wybrać?

Popularnym i tanim kierunkiem wycieczkowym jest Chorwacja. Często można bowiem znaleźć w biurach podróży ciekawe oferty Last Minute do tego kraju. Chorwacja zachęca słoneczną pogodą i pięknymi plażami. Widoki w tym kraju są wręcz niezapomniane. Kraj ten cechuje się wielowiekową tradycją i kulturą oraz pyszną kuchnią. Zarówno osoby, które lubią odpoczywać na plaży, jak i te, które chcą pozwiedzać będą zachwycone urokami pięknej Chorwacji.
Kolejnym kultowym miejscem na tanie wakacje jest Bułgaria. Ten kraj oferuje piaszczyste, plaże oraz niepowtarzalne zabytki. W Bułgarii można zwiedzać zarówno zabytki obronne, jak i sakralne. Bułgaria to piękna pogoda i niepowtarzalny klimat.

Tanie wczasy to oczywiście dużo więcej zakątków na świecie. Warto obserwować oferty biur podróży, by trafić na ofertę bardzo korzystną cenowo. Dobrym sposobem na zapłacenie mniejszych pieniędzy za wycieczkę jest korzystanie z ofert Last Minute, które mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe od cen standardowych.

Redakcja biesydwa.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak spakować się na tygodniowy trekking w górach
Niezapomniane podróże śladami literackich bohaterów
Ekopodróże – jak zmniejszyć swój ślad węglowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ekopodróże – jak zmniejszyć swój ślad węglowy